Kde hledat pozemky na prodej?

1.11.2023 - Petra Bilaniukova
Přečteno 1478x

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně aktuálně přemýšlíte nad koupí pozemku, případně jste si možná už koupí pozemku prošli. Poradíme vám totiž, kde hledat pozemky přesně podle vašich požadavků a jak na to, aby vám neunikla žádná dobrá nabídka. Možností, jak prodávat a kupovat pozemky (nebo jiné nemovitosti) je v současné době i díky internetu velké množství…

Online inzertní portály

Online nákupy pozemků jsou v současnosti nejpopulárnější možností na realitním trhu, což usnadňuje a hlavně také urychluje proces nákupu nemovitostí. Moderní inzertní portály jako jsou například Sreality.cz nebo Reality.iDNES.cz slouží jako přehledné seznamy nemovitostí k prodeji nebo pronájmu. Potenciálním kupcům pak nabízí možnost snadno najít pozemky v jakékoliv lokalitě dle svých potřeb a preferencí, porovnat cenové nabídky a to z pohodlí domova. 

Aukce půdy online

Online aukce pozemků jsou nejen moderním trendem, ale také bezpečnou a efektivní cestou k nákupu nebo prodeji nemovitostí. Aukce zemědělských pozemků nabízíme na portálech Půda v aukci a aukce pozemků s investičním potenciálem naleznete na našem sesterském portále Investice v aukci. Samozřejmostí je, že prodej proběhne rychle a klienti se nemusí žádné fáze prodeje obávat. Vše probíhá pod dohledem právníků, kteří také pečlivě sestavují smlouvy pro bezpečnost všech stran. A navíc při nákupu pozemku v online aukci můžete získat výhodnější cenu! 

Realitní kancelář

Pokud nenajdete žádný vhodný pozemek online, můžete se obrátit na realitní kancelář. Profesionální makléři mají hluboké znalosti trhu a místního prostředí, což vám pomůže najít ideální pozemek dle vašich potřeb. Navíc vám poskytnou odborné rady ohledně ceny, právních aspektů a povinností. Ušetříte čas a energii, neboť oni vyřídí veškerou administrativu a jednání s prodávajícími stranami. 

Pomůžeme vám najít pozemek podle vašich představ. Kontaktujte nás: www.pudavaukci.cz/kontakt/

Sociální sítě 

Do novodobých trendů jistě musíme zařadit i sociální sítě. Zkuste jít svému vysněnému pozemku naproti a sdílejte poptávku v různých skupinách například na Facebooku. Díky sociálním sítím se vaše požadavky mohou dostat právě k tomu správnému člověku, který buďto o prodeji pozemku uvažuje, nebo zná někoho jiného, kdo by o prodeji půdy uvažovat mohl. Přidejte se třeba do skupiny Svět zemědělců.

Katastr nemovitostí

Pokud ztroskotají všechny výše uvedené možnosti, možná vám nezbyde nic jiného, než vzít situaci opravdu pevně do svých rukou. Pokud máte vyhlídnutý pozemek v okolí, můžete se podívat do katastru nemovitostí, kdo pozemek vlastní a majitele pozemku kontaktovat s nabídkou odkupu. Pozor ale na to, aby vaše nabídka nebyla vnímaná negativně. Dobře se představte a ve zprávě uveďte záměr, který s pozemkem máte. Je také důležité nabídnout férovou cenu.

Co si promyslet před koupí pozemku? 

V případě dotazů zanechte komentář nebo kontaktujte autorku článku.

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy