Blog o zemědělské půdě

Cenné rady z oblasti investic do zemědělských a investičních pozemků.

Kdy může být nákup podílu dobrý nápad?
27.3.2023 - Natálie Havlíčková
Přečteno 98x

Běžně se může zdát, že nákup nebo dědictví podílového vlastnictví pozemku není žádná výhra. My si dnes ukážeme situace, kdy to naopak může být vhodnou variantou koupě pozemku. Poradíme vám také, jak jednat s podílníky tak, aby společné vlastnictví bylo příjemné a nepředstavovalo pro vás potíž.

Celý článek >>
Celkem 52 článků
Stav zemědělské půdy v Evropě
7.3.2023 - Miriam Vojtová
Přečteno 167x

V jakém stavu je zemědělská půda v Evropě? Co na to Česká republika? Jaké zemědělské podniky jsou pro Evropu stěžejní? Vše co vás kdy zajímalo o zemědělství na evropském kontinentu v přehledném článku s nfografikou EU.

Celý článek >>
Jaké otázky si položit při nákupu zemědělského pozemku?
17.2.2023 - Tereza Zavadilová
Přečteno 553x

Chystáte si pořídit zemědělský pozemek a říkáte si, kde vlastně začít? Než začnete vhodné pole hledat, je důležité mít stanoveny jasná kritéria. V tomto článku se podíváme na několik zásadních bodů, neboli otázek, které by vás před samotnou koupí pole neměly minout. 

Celý článek >>
BPEJ aneb co potřebujete znát při nákupu i prodeji pozemku
9.2.2023 - Petra Bilaniukova
Přečteno 201x

Jedním z faktorů, které ovlivňují cenu zemědělské půdy, je její kvalita. Právě s kvalitou, neboli bonitou půdy, úzce souvisí BPEJ. Zkratka totiž znamená “bonitovaná půdně ekologická jednotka”. Ať už při prodeji nebo při nákupu zemědělské půdy je důležité vědět, co BPEJ znamená a jak zjistit bonitu půdy, kterou vlastníte nebo máte v plánu koupit.

Celý článek >>
Zemědělci zemědělcům – 5 rad do začátku v oboru
27.1.2023 - Natálie Havlíčková
Přečteno 1204x

Práce v zemědělství není jednoduchá věc a kdekoho by představa náročnosti tohoto povolání mohla odradit. Dlouhodobě nás proto zajímalo, jak by zkušení odborníci namotivovali mladé zemědělce, kteří se vstupu do této řehole bojí a jakou radu by jim do náročných začátků dali. Zeptali jsme se proto našich 15 tisíc odběratelů a několika profesionálů z oboru, jaká by byla jejich rada a toto jsou ty, co se nejvíce opakovaly.

Celý článek >>
Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA. Odhad posíláme do 24 hodin.Odhad ceny půdy