Blog o zemědělské půdě

Cenné rady z oblasti investic do zemědělských a investičních pozemků.

7 rad při nákupu pozemku (či jiné nemovitosti)
30.11.2022 - Petra Bilaniukova
Přečteno 193x

Nákup nemovitosti se v průběhu života týká většiny lidí. Může se jednat o dlouhý proces plný různých karambolů, na které je důležité být připraveni. V případě nákupu pozemků to platí snad dvojnásob. Co vše je dobré před nákupem nemovitosti zvážit? Sepsali jsme pro vás 7 praktických rad, které využijete hlavně při nákupu pozemku. Aplikovat je ale můžete i na nákup jiných nemovitostí.

Celý článek >>
Celkem 44 článků
Zemědělská půda v chladných měsících
8.11.2022 - Miriam Vojtová
Přečteno 184x

Pomalu, ale jistě se začíná ozývat očekávaná zima. Podzim je celkově vyznačován přípravou pole na zimu, oráním, hnojením a setím ozimních plodin. Proto je to také období nejširší práce pro zemědělce. My jsme si pro vás připravili krátké představení toho, co se s půdou pak v zimě děje a jak je potřeba se o ni starat.

Celý článek >>
Rozhovor: Nahlédněte do pozadí práce Renáty – specialistky evidence půdy
3.11.2022 - Tereza Zavadilová
Přečteno 126x

Půda v aukci je, mimo jiné, výjimečná rozmanitým týmem, jehož součástí je také interní specialistka evidence půdy Renáta. Co si pod takovým názvem představit? To se dozvíte v tomto článku. Renáta vám také prozradí něco o sobě a o své práci..

Celý článek >>
Chráněno: VIP článek: Vše, co potřebujete vědět o pachtovních smlouvách
18.10.2022 - Natálie Havlíčková
Přečteno 261x

K tomuto článku mají heslo pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se a získáte přístup k exklusivním článkům, jako je tento.

Celý článek >>
3 tipy, jak přispět k boji proti suchu
12.10.2022 - Petra Bilaniukova
Přečteno 176x

Sucho – velmi aktuální a taky často opakované téma českých zemědělců. Pojďme se společně podívat na to, jak navrátit vodu do krajiny. Zadržování vody v krajině je zbraní nejen v boji proti suchu, ale působí i jako prevence opačného jevu – záplav.

Celý článek >>
Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA. Odhad posíláme do 24 hodin.Odhad ceny půdy