Blog o zemědělské půdě

Cenné rady z oblasti investic do zemědělských a investičních pozemků.

Půdní bulletin 7/2024 – Naše letní témata
14.7.2024 - Miriam Vojtová
Přečteno 46x

Léto je v plném proudu a s ním i náš portál. Jaké témata právě teď řešíme? Jaké novinky se na našem portále dějí? Zveme vás do krátkého nahlédnutí pod pokličku portálu Půda v aukci díky našemu pravidelnému vydání půdního Bulletinu. Velmi děkujeme za vaši podporu a to, že máte zájem o naše aukce, články, příspěvky a komentáře.

Celý článek >>
Celkem 82 článků
AI v zemědělství: Jak pět moderních technologií mění odvětví
10.6.2024 - Miriam Vojtová
Přečteno 759x

Umělá inteligence (AI) se stává klíčovým hráčem v moderním zemědělství, kde přináší nové způsoby, jak zvýšit efektivitu, udržitelnost a výnosy. Pojďme se podívat na konkrétní technologie a jejich přínosy. Možná vás překvapí, kam všude se AI může dostat a pomoci nejen v hospodářství, ale také k analýze a vyhodnocování efektivity zemědělství jako takového.

Celý článek >>
Druhy pozemků, aneb co všechno spadá pod zemědělské pozemky?
17.5.2024 - Tereza Zavadilová
Přečteno 1581x

Druhů pozemků existuje celá řada. Vyznáte se ale o v tom, jaké pozemky jsou ještě zemědělské a jaké už spadají do jiné kategorie? V tomto článku naleznete stručný přehled možných pozemků. K dispozici navíc budete mít i materiály ke stažení zdarma.

Celý článek >>
Půda ležící ladem – jaká jsou pro a proti?
24.4.2024 - Daniela Aghová
Přečteno 1665x

Diskuze o využívání půdy v zemědělství se stává stále aktuálnější. Jedním z klíčových témat je otázka, zda je lepší nechat část půdy ležet ladem nebo ji intenzivně využívat pro zemědělskou produkci. V tomto článku se zaměříme na pro a proti tohoto přístupu z pohledu zemědělství. Prozkoumáme, jaké jsou hlavní důvody pro ponechání půdy ladem a jaké jsou možné negativní dopady této strategie.

Celý článek >>
Fascinující zajímavosti z historie zemědělství
10.3.2024 - Miriam Vojtová
Přečteno 1796x

Pro fanoušky hospodaření zde máme fascinující mezníky a zajímavosti z historie zemědělství. Sami posuďte jak zásadní roli právě tyto události hráli na poli i na „poli evropské společnosti“. Příjemné čtení odlehčeného pohledu na to, jak se nejen zemědělská výroba vyvinula od sběračů až k průmyslové revoluci.

Celý článek >>
Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy