Jak využít portál Půda v aukci naplno

31.10.2023 - Petra Bilaniukova
Přečteno 498x

Od svého počátku zažil portál Půda v aukci hned několik změn a ke dnešnímu dni nabízí svým uživatelům spoustu technických vychytávek, o kterých je dobré vědět. Rádi bychom vám proto v dnešním článku shrnuli, jakých funkcí můžete na webu využívat.

Krok 1: REGISTRACE

Hned z počátku je třeba připomenout, že pro využívání všech funkcí portálu musíte být registrovanými uživateli. Pokud tedy ještě registrovaní nejste, zaregistrujte se ZDE. Samotná registrace s sebou nese spoustu výhod. Hned při vyplňování formuláře si můžete zvolit okresy, které vás zajímají, a my vás upozorníme e-mailem pokaždé, když zveřejníme aukci z daného okresu. Pokud budete chtít, můžete uvést i své preference o ceně pozemku.

Krok 2: AKTUÁLNÍ AUKCE

Po úspěšném dokončení registrace se můžete vrhnout na prohlížení aktuální nabídky pozemků. Naleznete jí v horní liště, stejně jako třeba blog nebo představení našeho týmu. Z nabídky si vyberete aukci, která Vás zajímá a jednoduše si rozkliknete její detail. Pokud si nevyberete z aktuální nabídky, můžete si prohlédnout i aukce ukončené a zeptat se na dostupnost našich makléřek. Nebo se můžete makléřkám ozvat přímo, rády Vám pomohou najít správný pozemek a poradí vám nejen s nákupem, ale i s prodejem zemědělské půdy. Kontakt na makléřky naleznete ZDE.

TIP: Pro rychlejší vyhledávání mezi aukcemi můžete využít filtrování. Můžete si zvolit přesné vlastnosti, které od pozemku očekáváte.

Krok 3: DETAIL AUKCE

Když si z aktuální nabídky aukcí vyberete tu, která Vás zajímá, můžete zjistit všechny důležité informace o nabídce. Hned pod názvem aukce si můžete prohlédnout obrázky daných pozemků. Vpravo od obrázků jsou základní informace o průběhu aukce: aktuální cena, kolik lidí aukci vidělo, kolik lidí aukci sleduje, kdy aukce začala a hlavně kdy bude končit. Pokud chcete mít vždy aktuální informace o dané aukci, stačí začít aukci sledovat.

Pod obrázky a informacemi o průběhu aukci najdete textový popis nabídky a nejdůležitější informace o konkrétní nabídce: výměra, katastrální území, okres, kraj a také informace o pachtovní smlouvě.

Dále zde najdete kontaktní údaje makléřky, která má daný případ na starosti. Obracet se na ní můžete se všemi dotazy a požadavky. Makléřka vám také pošle náhled pachtovní smlouvy, pokud je na pozemek nějaká uzavřená. Buď jí zavoláte, napíšete e-mail, nebo využijete funkce „poslat dotaz“, po kliknutí na tlačítko se vám zobrazí formulář, ve kterém makléřce zanecháte zprávu a ona se vám co nejdříve ozve.

Krok 4: INFORMAČNÍ MATERIÁL, PŘEHLED VÝHOD A PARCEL

Ještě níže v inzerátu najdete oddíl „dokumenty“, ve kterém si můžete stáhnout PDF soubor s veškerými informacemi o konkrétní nabídce. Také zde najdete přehled výhod pozemků v nabídce. Každá ikona symbolizuje jinou výhodu, která se vám zobrazí, když na ikonu najedete myší. Pod přehledem výhod najdete přehled parcel – tabulku s informacemi o jednotlivých parcelách: parcelní číslo, výměra parcely, podíl, informace o pachtovní smlouvě, bonita půdy, zda je pozemek v LPIS, druh pozemku a LV, na kterém je pozemek zapsaný.

Krok 5: PŘÍHOZ A KUP TEĎ

Pokud máte o nabídku vážný zájem, stačí se rozmyslet, jestli chcete v aukci přihodit, nebo využít tlačítka KUP TEĎ, které Vám nabízí jistotu, že aukci vyhrajete. Po kliknutí na KUP TEĎ aukce okamžitě skončí a vy můžete pozemek odkoupit za uvedenou cenu u tlačítka KUP TEĎ. Pokud budete chtít v aukci využít klasického příhozu, jeho minimální výše je 1 000 Kč. Po přihození se aktualizuje cena nabídky a u aukce se zobrazíte jako nejvýše přihazující (jen počáteční písmena vašeho uživatelského jména). Vše probíhá anonymně. V případě, že by někdo přihodil více než vy, přijde Vám upozornění e-mailem. A poté už stačí jen čekat, než aukce skončí. Když vyhrajete, bude vás kontaktovat makléřka a doladí s Vámi všechny nezbytnosti.

TIP: Po přihlášení do portálu můžete v pravém horním rohu kliknout na své jméno. Zobrazí se vám stránka, na které si můžete upravit své osobní údaje a také si prohlédnout Vaše aukce, u kterých máte příhoz nebo je sledujete a také aukce, které jste vyhráli nebo prohráli.

Krok 6: BLOG A SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Samozřejmě si také můžete prohlédnout starší články na našem blogu, nebo nás začít sledovat na sociálních sítích. Jsme na Facebooku, Instagramu a dokonce i na YouTube! Také si můžete na webu prohlédnout tipy na nákup i prodej zemědělské půdy v aukci.

Děkujeme.

Tým Půda v aukci

V případě dotazů se neváhejte obrátit na autorku článku nebo ostatní členy týmu Půda v aukci.

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy