Využití tabletů na hospodářských pozemcích je již standardem?

4.8.2023 - Miriam Vojtová
Přečteno 398x

Jak se digitalizuje prakticky celý svět, není tomu jinak i na poli. Mít přehled o tom, kdy a kde třeba zasít, sklidit nebo i hnojit chce každý zemědělec. Nejen pro tyto účely může být tablet výkonným pomocníkem. Podívejme se na to, co v Česku již frčí a jak může být tato technická novinka opravdu velmi užitečná.

Jak mi může tablet pomoc při denní práci na poli?“

Určitě je tady bezesporu nepostradatelná navigace po pozemku. Existují i systémy, které vaši GPS navigaci na poli online spojí s kanceláří a usnadní vám práci nejen v orientaci v terénu, ale také pomůže při řízení stroje apod.

Důležitou funkcí je tzv. historie práce, která provádí shromažďování dat například o zpracované ploše, ujeté dráze nebo ošetřeném kusu pozemku. Díky tomu budete mít lepší přehled o provedené práci nejen vás, ale i kolegů, kteří přijdou třeba druhý den.

Automatické ukládání dat přes internet do osobního počítače umožní, že nebudete muset myslet na to, abyste svou práce na tabletu v traktoru ukládali s názvy souřadnic apod. Věnujete se pak plně práci na místě, což je v určitých situacích zásadní.

Jaká je další výhoda tabletu při práci na poli?“

Neskutečnou výhodu pocítíte, když budete chtít přesednout do jiného zemědělského stroje, protože tablet jednoduše vezmete do ruky a budete mít i na druhé pozici potřebná data o poli.

Napište nám zda-li používáte tablet při práci na poli a co vám to přináší za výhody. Budeme se těšit za vaše komentáře.

Doporučujeme si přečíst tyto zemědělské články, které by vás mohly zajímat. A nás bude zajímat vaše tipy na nové články k tématu zemědělství, uvítáme je také v komentářích.

Článek: Moderní technologie v současném zemědělství

Článek: Hospodaření v Česku, co říkají data o každém kraji?

Článek: Přehled: Co jste chtěli vědět o ZPF

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy