Prozradíme vám, jak na nákup pozemků v aukci!

23.8.2021 - Petra Bilaniukova
Přečteno 99x

Je několik důvodů, proč nakoupit zemědělské pozemky na portále Půda v aukci. Pozemky máme zpravidla v exkluzivním zastoupení. Vždy je tedy nabízí pouze naše makléřky, které s klienty přímo jednají a mají o všem přehled. V aukci máte možnost zakoupit pozemky o něco výhodněji. Je potřeba ještě připomenout, že se v naší nabídce jedná o pozemky v dobrovolné aukci, nejde o pozemky z exekucí. Dnes vám chceme ukázat, jak snadno probíhá nákup půdy přes portál Půda v aukci. Má totiž hned několik výhod, o kterých byste měli slyšet. Jaké? Čtěte dále. 

Jaké všechny funkce můžete na www.pudavaukci.cz využívat ZDARMA? Čtěte ZDE.

Krok za krokem k nákupu pozemků

V naší nabídce máme pozemky z celé ČR. Ne vždy je ale najdete na webu mezi aktuálními aukcemi. Abyste našli přesně to, co hledáte, můžete využít možnosti filtrování a tím si vybrat pozemek přesně podle vašich představ. Pokud nebude mezi aktuálními, nezoufejte. Jednoduše kontaktujte jednu z makléřek. Ta vám poradí o konkrétním pozemku a případně vám nabídne jiné pozemky podle vašich požadavků. 

Pokud se vám líbí pozemek ze seznamu aktuálních aukcí, můžete dělat následující:

  1. Sledovat aukci – Díky této funkci dostanete upozornění pokaždé, když v aukci někdo přihodí.
  2. Stáhnout si informační PDF – V informačním PDF najdete všechny důležité informace o daném pozemku.
  3. Stáhnout si pachtovní smlouvu – Některé aukce u sebe mají rovnou přiloženou i pachtovní smlouvu, která je na pozemky uzavřená. 
  4. Položit dotaz makléřce – Kontaktujte makléřku, abyste si ověřili informace, o kterých si třeba nejste jistí. Makléřka vás bude provázet v průběhu celého prodeje. Můžete jí zavolat, poslat e-mail, nebo využít speciálního pole “poslat dotaz”, které najdete u každé aukce.

Příhoz v aukci a „KUP TEĎ“

Pokud jste se rozhodli, že daný pozemek chcete koupit, musíte se rozhodnout, zda využijete klasického příhozu nebo chcete mít jistotu a použijete funkci KUP TEĎ. Výše klasického příhozu je vždy minimálně 1 000 Kč a musíte vyčkat do ukončení aukce, máte ale možnost zakoupit pozemky za nižší cenu, než kdybyste je chtěli koupit okamžitě nebo mimo aukci. V případě, že chcete mít jistotu, že nikdo jiný aukci nevyhraje v poslední minutě, využijte tlačítka KUP TEĎ. To vám umožní zakoupit pozemky za uvedenou cenu KUP TEĎ (ta je vyšší než vyvolávací cena). 

Poslední fáze nákupu – podpis smluv a převod vlastnictví

Po ukončení aukce s vaším příhozem vás kontaktuje makléřka a začne sepisovat smluvní dokumentaci. Makléřky vynikají dlouholetými zkušenostmi v oboru a jsme také v přímém spojení s advokátem, který dohlíží na to, aby nikde nevznikl jediný zádrhel. S makléřkou se domluvíte na způsobu podpisu kupní smlouvy a také na způsobu úhrady pozemků. 

Přečtěte si také: Na co si dát pozor při podpisu kupní smlouvy

Po podpisu smluv a po úhradě kupní ceny je zažádáno o přepis vlastnických práv. Většinou do 2-4 týdnů je proces prodeje ukončen a pozemky jsou zapsané na vaše jméno. 

Prohlédněte si aktuální nabídku pozemků na www.pudavaukci.cz/aktualni-aukce-pudy

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA. Odhad posíláme do 24 hodin.Odhad ceny půdy