Rozhovor: Nahlédněte do pozadí práce Kuby – poradce ceny půdy

17.5.2023 - Anna Šindelářová
Přečteno 300x

Seznamte se s naším makléřem Kubou. Abyste se o Kubovi a jeho práci dozvěděli více, zeptali jsme se ho na pár otázek. Kuba má na našem portále roli makléře, ale také poradce ceny půdy. Můžete se na něj obrátit s jakýmkoliv dotazem.

Co jsi studoval? Případně, co tě vedlo ke změně oboru?

Studoval jsem Gymnázium. Nikdy mě příliš studium nebavilo, vždy mě to táhlo spíše k práci. Nakonec jsem kvůli rodině na vysokou školu přesto šel. Studoval jsem Českou Zemědělskou Univerzitu, konkrétně obor podnikání a administrativu, které jsem nedokončil a přestoupil jsem na studium cestovního ruchu. Při škole jsem začal pomáhat v realitní kanceláři, kde jsem začínal u administrativy a později jsem začal s obchodem. 

Jaké pracovní sny jsi měl jako dítě? 

Já jsem nad konkrétní profesí nikdy nepřemýšlel, vždy jsem chtěl hlavně sportovat. Spíš jsem čekal, kam mě život zavede.

Jak jsi se dostal k práci v tomto odvětví? Co tě k tomu přivedlo? 

Během práce v realitní kanceláři jsem zjistil, že mě to úplně nenaplňuje. Jelikož jsem studoval cestovní ruch, šel jsem pracovat do cestovní kanceláře. Měl jsem na starosti projekt, který nebyl úplně úspěšný a zde jsem se rozhodl, že to není nic pro mě. Přes kamarády jsem se pak dostal ke společnosti, kde jsem začal nakupovat zemědělskou půdu. Tady jsem se seznámil s Michalem Hanusem a navázali jsme spolupráci spolu.

Jak by jsi popsal svůj pracovní den? Jaká je tvá náplň práce?

To se velmi změnilo, když jsme založili rodinu. Ráno tak pro mě začíná odvedením dcerky do školky, poté si doma dám snídani a začínám pracovat. Na začátku projíždím e-maily a zjišťuju, co je nového, poté se vrhám na operativní věci. Většinou si nepřináším věci z dne minulého, a tak začínám s čistým stolem. Mojí náplní práce je pomoc ostatním lidem s věcmi, které si sami zařídit nedokáží. Většinou nemají takové znalosti, a tak se obrátí na odborníky se zkušenostmi. „Jsem vlastně prodejce svého času.“ Líbí se mi, že vidím obě stránky prodeje, a to ze strany prodávajícího tak i kupujícího.

Chcete znát cenu vašeho pozemku? Rád vám s odhadem ceny pomohu.

Odhad ceny půdy ZDARMA

Co by jsi vypíchl jako nejlepší aspekt tvého povolání? V čem naopak vidíš úskalí?

Je to určitě ten čas a svoboda. Čas stejně uzpůsobuji svým klientům. Úskalí poté vidím v tom, že člověk nemá přesně danou pracovní dobu a nekončí den s čistou hlavou. Neustále řeší klienty a vymýšlí, jestli není způsob, jak to udělat jinak a podobně. Líbí se mi ale práce s mým časem, během dne si tak můžu zařídit i jiné věci než jen práci. Úskalí vidím v nejistotě zisku, protože nikdy nevíš jestli ten obchod dopadne. Jsou měsíce, kdy toho obchodu není moc, naopak přijdou měsíce, které jsou lepší.

Když s lidmi uzavíráš obchod, co na tvé práci nejvíce ocení?

Lidé mají největší obavu z transakce, tudíž jsou rádi, že proběhne hladce a bezpečně. Mají spoustu nejistot a tak se bojí prodat, proto si najdou odborníka, aby neudělali nějakou chybu.

Proč si myslíš, že by se lidé při prodeji pozemku obracet na profesionály?

Lidé ušetří spoustu času, ale i financí, tím že se obracejí na odborníky. Myslím si, že je to podstatné ve všech odvětví, nejen při prodeji pozemku. Profesionálové vědí o rizikách a denně se v tom pohybují. Zkušenosti jsou strašně důležité.

Na čem obchod nejvíce/nejčastěji ztroskotá?

Někdy nevím jestli to prodávající s prodejem myslí vážně. Může se stát, že si pouze zjišťuje cenu a vůbec pozemek nechce prodat. Zjišťuje si jen informace, a tak obchod nakonec nedopadne.

Měl jsi někdy moment, kdy by sis řekl, že tuhle práci už nechceš dělat?

Ne, naprosto mi vyhovuje ta volnost v této profesi. Nikdy jsem nad ukončením nepřemýšlel.

Co je podle tebe v tvém oboru nejdůležitější? Bez čeho by ses neobešel právě ty?

Držet slovo. Pokud něco slíbím, musím to splnit. Další věcí je určitě čas, všechno dělat včas a nic neodkládat.

Máš nějakou úsměvnou historku, která se ti při práci přihodila a utkvěla ti v paměti?

Nic konkrétního mě teď nenapadá, ale každý obchod je jiný a baví mě. Proto je těžké si na jeden konkrétní vzpomenout. V průběhu různých obchodů poznávám nové místa a to mě na tom baví. Podívám se tak na místa, kam bych se v běžných dnech nepodíval.

Jak vypadá tvůj volný čas, když je zrovna telefon a počítač vypnutý?

Pokud zrovna nejsem na telefonu, najdete mě na třech místech. Buď jsem v sauně, na kurtu a nebo na ledu. To jsou jediné 3 místa, kdy u sebe nemám telefon a nikdo se mi nedovolá a já nemám myšlenky na práci.

Máte zájem prodat zemědělskou půdu a potřebujete poradit nebo získat konkrétní cenu? Neváhejte se obrátit na makléře Kubu.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Kubovi za rozhovor. Pokud vás článek bavil, můžete se také podívat na rozhovory s ostatními členy týmu.

Autorka článku: Anna Šindelářová

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy