Pod pokličkou makléřky: Kateřina Jindřichová

19.4.2022 - Petra Bilaniukova
Přečteno 374x

Jak vypadá práce realitní makléřky v odvětví zemědělské půdy? Makléřka Káťa provází portál Půda v aukci od samého začátku a kromě makléřky má ještě roli správce portálu. Můžete se na ní obrátit s jakýmkoliv dotazem. V dnešním článku se můžete o Kátě a její práci dozvědět něco víc.

Jak ses dostala k práci realitní makléřky? Co jsi dělala předtím? 

Nabídka přišla naprosto nečekaně od kamaráda. Šla jsem do absolutního neznáma. Ale jsem člověk, který má rád výzvy a tak jsem do toho šla. V té době jsme pracovala v jedné start-up firmě, která se zabývá rezervacemi ubytování v České republice, kde jsem měla na starosti výhradní klienty a skupinové rezervace

Máš vysokoškolský titul nebo nějaké speciální školení ke tvé práci?

Prozatím mi stačí vysoká škola života… a kdo ví, třeba časem přijde oficiální cesta za titulem. 🙂 Takže ne, vysokoškolský titul nemám. Nějaká makléřská školení proběhla, ale v tomto oboru se člověk musí učit neustále. Klienti pravidelně přichází s dotazy, kdy je třeba informace podat správně.

Co na své práci nejvíc miluješ? Jaké jsou výhody tvého povolání?

Jsem pánem svého času. Nemusím se stresovat z pravidelné pracovní doby a vše si mohu organizovat tak, jak potřebuji. Ke své práci potřebuji hlavně telefon, notebook a Wi-Fi, a tak mohu pracovat kdekoliv zrovna jsem.

Myslíš si, že se prodej zemědělských pozemků liší od prodeje jiných nemovitostí?

Myslím, že určitě, jsou to velmi rozdílné nabídky a tím pádem i rozdílní klienti se svými požadavky. Každá tato kategorie nabídky nemovitostí má své specifikace, pochopitelně.

Bylo těžké získat si prvního klienta? Vzpomínáš si na svůj první prodaný pozemek?

Nemyslím si, že bylo těžké sehnat prvního klienta, ale uzavřít obchod tak, aby nebyly žádné chyby. Lehce nervózní jsem byla. Naštěstí mám kolem sebe kolegy, kteří velmi pomohli a vše dopadlo dobře.

Máš nějaké stálé klienty? Dokážeš popsat, jak se ti podařilo tento vztah klient-makléř navázat?

Za těch pár let ve firmě už nějaké stálé klienty mám. Jsme spolu v kontaktu a pokud se objeví nějaké novinky, kontaktuji je jako první. Je to hlavně o komunikaci, člověk musí být příjemný a pak se takové vztahy navazují lépe.

Jak vypadá tvůj klasický pracovní den? Jsou činnosti, které děláš na denní bázi?

Jak jsem již zmiňovala, nemám přesně dané od – do. Snažím se hned ráno zkontrolovat e-maily a report, ale mám dvě děti, dceru ve škole a syna, který je ještě batole… Tudíž se můj pracovní harmonogram odvíjí od jejich potřeb. Někdy shlédnu report a e-mail brzy ráno nebo naopak v noci. Což je nejčastější. 🙂 Pochopitelně věci, které hoří, řeším ihned.

Oslavuješ prodané případy a spokojené klienty? Odměňuješ se nějak?

Žijeme jen jednou! “Slavím” všechny své pracovní úspěchy, ať je důvod nepatrný či naopak obrovský. Musíme se přece ze života radovat!

Co děláš, když zrovna neprodáváš pozemky?

Miluju cestování, to je moje vášeň. Jak můžu, sbalím děti a jsme někde na cestách. 

Co je podle tebe na práci makléře to nejdůležitější?

Makléř by měl být komunikativní a trpělivý…

Jaká je podle tebe největší výhoda práce pro portál Půda v aukci?

Být pánem svého času, ale to už jsem říkala 🙂

Máte zájem koupit zemědělskou půdu a potřebujete poradit nebo získat konkrétní nabídku? Neváhejte se obrátit na makléřku Kateřinu.

Poděkování

Děkujeme Kátě za velmi příjemný rozhovor. Čtenáři se do budoucna mohou určitě těšit na rozhovory i s dalšími členy týmu.

Autorka článku: Petra Bilaniuková

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy