Pod pokličkou makléřky: Ivana Balážová

16.2.2022 - Petra Bilaniukova
Přečteno 159x

Jak vypadá práce realitní makléřky v odvětví zemědělské půdy? Makléřka Ivča u nás úspěšně působí už druhým rokem. Co dělá na denní bázi a co jí nejvíc baví? Ivču jsme pro vás zpovídali a vy se tak můžete o práci makléřky na Půdě v aukci dozvědět něco víc.

Jak ses dostala k práci realitní makléřky? Jak dlouho tuto činnost děláš? Co jsi dělala předtím? 

Ve firmě se hledal nový člen týmu a švagrovou napadlo, že bych se na to hodila. Zkusila jsem poslat životopis a vzali mě! 🙂 Ve firmě jsem tedy od května 2020, předtím jsem pracovala v advokátní kanceláři a brigádně pomáhala s grafickým designem ve firmě mé kamarádky.

Máš vysokoškolský titul? Co jsi studovala?

Mám bakaláře v oboru sociální a mediální komunikace.

Co na své práci nejvíc miluješ? Jaké jsou výhody tvého povolání?

Nejlepší je absolutní svoboda co se času týče, mohu si práci přes den rozvrhnout tak jak mi vyhovuje a pracovat odkudkoliv na světě.

Bylo těžké získat si prvního klienta? Vzpomínáš si na svůj první prodaný pozemek?

Vzpomínám si na to velmi dobře, byla jsem hodně nervózní, ale všichni mi pomáhali jak s přípravou smluv, tak s průběhem celého prodeje. Byla to paní, která mě kontaktovala na základě inzerátu na Sreality.cz, měla jsem tedy štěstí, že první klient si mě našel sám.

Máš nějaké stálé klienty? Dokážeš popsat, jak se ti podařilo tento vztah klient-makléř navázat?

Ano, mám pár takových, se kterými jsme stále v kontaktu, pokud je cokoliv nového v lokalitě, o kterou se zajímají, nabízím jim tyto pozemky jako prvním. Řekla bych, že příjemným jednáním a hladkým průběhem prvního obchodu se utvořil tento vztah, kdy se na mne tito klienti rádi obrací znovu.

Jak vypadá tvůj klasický pracovní den? Jsou činnosti, které děláš na denní bázi?

Hned ráno zapnu report, zkontroluji si, zda proběhly nějaké změny u mých případů jako zapsání do katastru, vyznačení plomby, úhrada kupní ceny apod. Odpovím na všechny e-maily, případně řeším požadavky zájemců – zjištění dalších informací k pozemkům např. věcná břemena, informace o pozemkových úpravách, to znamená spojit se s příslušnými úřady. Pokud mám zrovna rozjednaný prodej, pak je na řadě příprava smluv, komunikace s kupujícím a s advokáty. V průběhu celého dne vyřizuji telefonáty se zájemci.

Oslavuješ prodané případy a spokojené klienty? Odměňuješ se nějak?

Oslavuji jen větší případy, kdy jde o prodej 5 ha a více. Odměnila jsem se zatím jednou a to novým počítačem na zrychlení mé práce.

Co děláš, když zrovna neprodáváš pozemky?

Starám se běžně o domácnost, kde máme zatím 2 kočičky, občasně partnerovo dítě, a když mám volno zajdu si ráda do sauny nebo zacvičit.

Co je podle tebe na práci makléře to nejdůležitější?

Myslím že mít obchodního ducha a tah na branku.

Jaká je podle tebe největší výhoda práce pro portál Půda v aukci?

Budu se opakovat, ale největší výhoda je možnost práce odkudkoliv na světě. Také si myslím, že máme štěstí na super kolektiv, kde si každý vzájemně pomůže.

Máte zájem koupit zemědělskou půdu a potřebujete poradit nebo získat konkrétní nabídku? Neváhejte se obrátit na makléřku Ivanu.

Poděkování

Děkujeme Ivče za velmi příjemný rozhovor. Čtenáři se do budoucna mohou určitě těšit na rozhovory i s dalšími členy týmu.

Autorka článku: Petra Bilaniuková

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Zjistit cenu zemědělské půdy ZDARMA.
Odhad posíláme do 24 hodin.
Odhad ceny půdy